Boloňský psík, Bišonek, Havanese, Pudl, Coton de Tulear, Jorkšírský teriér, Biewer, Čínský chocholatý pes

Základní koupel (na 5kg váhy psa):

 • Na suchou srst – 50 ml ENERGIZING rozmíchat s 0,5-0,75 l teplové vody, na suchou srst nanášet houbičkou nebo síťkou na mytí (síťová kytička, běžně prodávaná v drogérii). Necháme působit cca. 5 minut (můžeme pejska zabalit do bublinkové folie a ručníku), následně opláchneme.
 • Neředěný EXIGENT naneseme na velmi znečištěná místa (oči, nemusíte se bát, že se dostane do očí, nepálí a nedráždí, vousy, tlapky, přirození, konečník) nechat působit a mezi tím si připravit roztok:
 • VITAL-PROF / EXIGENT / RIFLEX-PROF / PROF-INN celkový poměr na 5 kg váhy psa celkem 50ml šamponů + 2 lžíce HYDRO-GEL a 1 lžíci BIOVIT-OIL na 500 ml teplé vody a houbičkou nanést. Hodně napěníme a opravdu se nebojíme mýt i přes oči. Necháme působit pár minut a důkladně opláchneme.
 • BIOJEN/BIO-PLUS/BIOFILLER – kondicionéry můžete mezi sebou kombinovat. Do nádoby si dáme 1-2 lžíce kondicionéru a dolijeme cca 500ml teplé vody, je dobré přidat dávku rozmixujeme nejlépe tyčovým mixérem, až se vytvoří želírovací hmota. Tu naneseme na psa a velmi dobře zapracujeme. Při kůře můžeme vyčesat chuchvalce a žmolky, které uvidíme. Necháme několik minut působit. Velmi důkladně vypláchneme. Na silně zabarvená místa se použije BIOCHROM – pouze nanesete na silně zabarvenou srst, necháte působit 2-3 minuty a pak důkladně vypláchnout. Pokud by se stalo, že se srst psa zabarví do modra, či zelena, vymyjte šamponem EXIGENT a příště nechte působit kratší dobu.
 • Na rozčesání: THERMAL-FLUID
 • Proti slzení očí - Hydrocol 5

Šampony můžete spolu různě kombinovat RIFLEX-PROF zvýrazňuje přirozenou barvu srsti, VITAL-PROF intenzivní výživa dlouhé a vlnité srsti, EXIGENT hloubková oprava struktury srsti a její dlouhodobá hydratace

Na výstavu:

 • ENERGIZING
 • RIFLEX-PROF/VITAL-PROF
 • BIO-PLUS/BIO-JEN

 Konečná úprava:

 • INVOL
 • SETIL

Následně psa vždy vyfénujeme a při fénování může vyčesat zbylé chomáčky, které uvidíme. Psa je nutné opravdu vždy vyfénovat, nenecháváme „vyschnout“, mohl by nastydnout a navíc riskujeme, že se začnou tvořit nežádoucí mikroorganismy, které mohou dráždit kůži.

PRO ŠTĚŇATA a jedince s poškozenou srstí:

Jak hlavní šampon pro koupel použijte NUTRI-DERM, do kterého přidáte 1-2 víčka HYDRO-GEL. Na velmi znečištěná místa můžete použít EXIGENT. Následně použijte dle návodu výše kondicionér BIO-JEN (jen nařeďte menší množství). 

Před každou koupelí se doporučuje psům vyčistit uši OTO-FLUID - jedná se o velmi neinvazivní emulzi. Jeho formulace v této oblasti to vyžadovalo dlouhý výzkum a experimentování velmi jemná aplikace. Obsahuje extrakty a rostlinné oleje vhodné pro kompletní dezinfekční účinek. Přejeme mnoho krásný chvil s čistým a spokojeným pejskem.

 

BelDiamond.cz s.r.o.

IČO: 108 57 397, DIČ:CZ108 57 397

363 01 Hájek 128

Tel: +420 776 833 023

e-mail: beldiamond@seznam.cz

www.beldiamond.cz