Maltézský psík, Lhasa Apso, Shigh tsu, Yorkshire, Avghánský chrt

Základní koupel:

  • Na suchou srst – 50 ml – 100ml ENERGIZING rozmíchat s 0,5-0,75 l teplové vody, na suchou srst nanášet houbičkou nebo síťkou na mytí (síťová kytička, běžně prodávaná v drogérii). Necháme působit cca. 5 minut (můžeme pejska zabalit do bublinkové folie a ručníku), následně opláchneme.
  • U bílých jedinců - neředěný RIFLEX-PROF naneseme na velmi znečištěná místa (oči, nemusíte se bát, že se dostane do očí, nepálí a nedráždí, vousy, tlapky, přirození, konečník) nechat působit a mezi tím si připravit roztok z Vital-Prof:
  • VITAL-PROF opět cca. 50 ml- - 100 ml šamponu na 500 ml teplé vody a houbičkou nanést a rozpěnit (nemusí pěnit dle vašich představ, je to jako u našich vlasů, při prvním mytí také nepění), opláchneme
  • NUTRI DERM + HYDRO-GEL 2 víčka. (Exigent naředíme zase 50 ml – 100 ml + 2 víčka HYDRO-GEL) a naneseme stejným způsobem, jako předchozí přípravky. Hodně napěníme a opravdu se nebojíme mýt i přes oči. Necháme působit pár minut a důkladně opláchneme.
  • BIO-JEN – kondicionér: do nádoby si dáme 1-2 lžíce kondicionéru a dolijeme cca 750ml – 1000 ml teplé vody, je dobré přidat dávku BIOVIT-OIL – rozmixujeme nejlépe tyčovým mixérem, až se vytvoří želírovací hmota. Tu naneseme na psa a velmi dobře zapracujeme. Při kůře můžeme vyčesat chuchvalce a žmolky, které uvidíme. Necháme několik minut působit. Velmi důkladně vypláchneme.

 

Následně psa vždy vyfénujeme a při fénování může vyčesat zbylé chomáčky, které uvidíme. Psa je nutné opravdu vždy vyfénovat, nenecháváme „vyschnout“, mohl by nastydnout a navíc riskujeme, že se začnou tvořit nežádoucí mikroorganismy, které mohou dráždit kůži.

 

Výstavní koupel:         

  • VITAL – PROF
  • BIO-JEN + pár kapek BIOVIT-OIL

 

Konečná úprava – RE-SILK, INVOL

 

PRO ŠTĚŇATA a feny s poškozenou srstí po porodech:

Jak hlavní šampon pro koupel použijte NUTRI-DERM, do kterého přidáte 1-2 víčka HYDRO-GEL. Následně použijte dle návodu výše kondicionér BIO-JEN + BIOVIT-OIL  (jen nařeďte menší množství), pokud je srst u kojících fen velmi zničená, použijte BIOFOLLER + BIOVIT-OIL (stačí čajová lžička).

 

Přejeme mnoho krásný chvil s čistým a spokojeným pejskem

 

BelDiamond.cz s.r.o.

IČO: 108 57 397, DIČ:CZ108 57 397

363 01 Hájek 128

Tel: +420 776 833 023

e-mail: beldiamond@seznam.cz

www.beldiamond.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení