Maltézský psík, Lhasa Apso, Shigh tsu, Yorkshire, Afghánský chrt

Základní koupel (na 10-20 kg váhy psa):

  • Na suchou srst – 100ml ENERGIZING rozmíchat s 900ml teplové vody, na suchou srst nanášet houbičkou nebo síťkou na mytí (síťová kytička, běžně prodávaná v drogérii). Necháme působit cca. 5 minut (můžeme pejska zabalit do bublinkové folie a ručníku), následně opláchneme.
  • EXIGENT naneseme na velmi znečištěná místa (oči, nemusíte se bát, že se dostane do očí, nepálí a nedráždí, vousy, tlapky, přirození, konečník) nechat působit a mezi tím si připravit roztok z Vital-Prof:
  • VITAL-PROF 100 ml šamponu (lze naředit dva šampony: Exigent + Vital-Prof 50ml/50ml na 900 ml a přidáme 2 lžíce Hydro-Gel a 1-1,5 lžíci Biovit-Oil) teplé vody a houbičkou nanést a rozpěnit (nemusí pěnit dle vašich představ, je to jako u našich vlasů, při prvním mytí také nepění), opláchneme
  • NA ODMAŠTĚNÍ - DEGRASE - Jedná se o profesionální přípravek určený k odstranění mastných skvrn, které se obtížně odstraňují běžnými saponáty nebo šampony.
  • BIO-JEN / BIO-PLUS – kondicionér: do nádoby si dáme 1-2 lžíce kondicionéru a dolijeme cca 750ml – 1000 ml teplé vody, rozmixujeme nejlépe tyčovým mixérem, až se vytvoří želírovací hmota. Tu naneseme na psa a velmi dobře zapracujeme. Při kůře můžeme vyčesat chuchvalce a žmolky, které uvidíme. Necháme několik minut působit. Velmi důkladně vypláchneme.
  • Na rozčesání: THERMAL-FLUID
  • pokud má váš pes velmi mastnou nebo elektrizující srst, doporučujeme použít odmašťovač Degreaser

 Šampony můžete spolu různě kombinovat RIFLEX-PROF zvýrazňuje přirozenou barvu srsti.

Následně psa vždy vyfénujeme a při fénování může vyčesat zbylé chomáčky, které uvidíme. Psa je nutné opravdu vždy vyfénovat, nenecháváme „vyschnout“, mohl by nastydnout a navíc riskujeme, že se začnou tvořit nežádoucí mikroorganismy, které mohou dráždit kůži.

Výstavní koupel:         

  • VITAL – PROF + HYDRO-GEL + trocha BIOVIT-OIL
  • BIO-JEN

Konečná úprava – RE-SILK, INVOL

PRO ŠTĚŇATA, STARÉ psy a feny s poškozenou srstí po porodech:

Jak hlavní šampon pro koupel použijte NUTRI-DERM, do kterého přidáte 1-2 víčka HYDRO-GEL + BIOVIT-OIL (stačí čajová lžička). Následně použijte dle návodu výše kondicionér BIO-JEN (jen nařeďte menší množství), pokud je srst u kojících fen velmi zničená, použijte BIOFOLLER.

PRO pejsky, které mají sníženou snášenlivost na šampony, nebo mají dermatické problémy je velmi vhodný DERM-OIL - šampon a BIOFILLER - kondicionér. Opět do šamponu přidat HYDRO-GEL a BIOVIT-OIL.

Přejeme mnoho krásný chvil s čistým a spokojeným pejskem

BelDiamond.cz s.r.o.

IČO: 108 57 397, DIČ:CZ108 57 397

363 01 Hájek 128

Tel: +420 776 833 023

e-mail: beldiamond@seznam.cz

www.beldiamond.cz